TIKKURILA GRUPĖ

"Tikkurila" – pirmaujanti Šiaurės šalių dažų pramonės profesionalė, žinoma dėl savo stiprių prekių ženklų, aukštos kokybės paviršiaus apdorojimo gaminių ir ekspertų paslaugų, užtikrinančių geriausią vartotojų patirtį rinkoje.

Didžiausios mūsų rinkos - Švedija, Rusija, Suomija, Lenkija ir Baltijos šalys. Gamybą vystome devyniose šalyse ir esame pirmaujanti dekoratyvinių dažų kompanija visose mūsų pagrindinėse rinkose. Bendrai mūsų gaminiai prieinami daugiau nei 40 šalių.

2016 m. "Tikkurila" pajamos sudarė 572 mln. eurų, o įmonės grupėje dirbo apie 3000 darbuotojų. Mūsų būstinė yra Vantoje, Suomijoje. "Tikkurila" įkurta 1862 m., o mūsų akcijos įtrauktos į vertybinių popierių biržą „NASDAQ OMX Helsinki“ nuo 2010 m.


Gaminiai ir paslaugos vartotojams ir profesionalams

 

„Tikkurila“ siūlo platų apsaugai ir apdailai skirtų dekoratyvinių dažų pasirinkimą vartotojams ir profesionalams: vidaus dažai, lakai, efektą kuriantys dažai, lauko medienos, mineralinių fasadų, metalo gaminiai. „Tikkurila“ konsultuoja įvairiais su dažymu susijusiais klausimais. Be to, „Tikkurila“ siūlo sprendimus metalo ir medžio pramonei. „Tikkurila“ pabrėžia stiprių prekės ženklų kūrimą, vysto aukštos kokybės ir ilgaamžius gaminius ir skiria nemažas investicijas rinkodarai. „Tikkurila“ apima tokius prekės ženklus, kaip „Tikkurila“, „Beckers“, „Alcro“, „Teks“, „Vivacolor“. Be stiprių prekės ženklų vystymo, mūsų įmonei taip pat labai svarbu puikiai funkcionuojantis platinimo tinklas, įvairios paslaugos ir veiksmingai veikianti tiekimo grandinė.

 

Vartotojai ir profesionalai – galutiniai „Tikkurila“ gaminių ir paslaugų vartotojai. Vartotojai (paprastai vadinami „pasidaryk pats“) ir profesionalai (rangovai, dizaineriai, statybos įmonės, pramonės atstovai ir pan.) gaminius pasiekia per didesnius prekybos centrus ar mažas specializuotas dažų parduotuves. Pramonės klientams gaminiai tiekiami tiesiogiai arba per platintojus.


Our customers

„Tikkurila“ dekoratyvinius dažus dažniausiai parduoda prekybos centruose, specializuotose dažų parduotuvėse ir per kitus platintojus. Skandinavijoje „Tikkurila“ turi savo nuosavas parduotuves. Pramoninės dangos parduodamos tiesiogiai ar per platintojų tinklus.„Tikkurila“ situacija (2016)


• Įsteigta 1862 m

• 12 gamybos taškų devyniose šalyse

• Pajamos 572,0 mln. EUR

• Koreguotas veiklos pelnas - 54,0 mln. EUR

• Personalas metų pabaigoje 3,033

• Įsteigta 1862 m


„Tikkurila“ padėtis rinkoje


• Nr. 1 Suomijoje, Švedijoje, Rusijoje ir Baltijos šalyse *

• Nr. 4 Lenkijoje *

• Nr. 8 Europoje

• Nr. 25 pasaulyje


*Remiantis iš dekoratyvinių dažų gautomis pajamomis